Tasarım & Simülasyon

Dikkan, Ar-Ge ürün geliştirme süreçlerinde tasarım, simülasyon ve ileri döküm proses mühendisliği hesaplamaları için en son teknolojiyi kullanmaktadır.

Kalıp üretimi ve döküm işleminden önce, kalıp tasarımından veya döküm parametrelerinden kaynaklanabilecek olası sorunlar belirlenir ve belirlenen bu sorunların çözümü için önceden önlemler alınır.

Dikkan, müşterileri için en uygun çözümleri geliştirebilecek mühendislik ekibi olarak oldukça deneyimlidir.  Dikkan, ortaklarının prototip aşamasından itibaren tasarım süreçlerini artırmalarına ve kaynaklarını verimli kullanmaları için süreç optimizasyonuna odaklanmalarına destek olmaktadır.

Numuneler 3D Lazer tarama Faro Kolu ile kontrol edilmektedir. Taranan veriler, müşteriden alınan veya Dikkan tarafından müşteri çizimine dayalı olarak geliştirilen orijinal CAD verileriyle karşılaştırılmaktadır.

     

SOLIDWORKS CAD, tüm tasarım uygulamalarımıza hızlı cevap verebilen, çeşitli mühendislik hesaplamaları yapabilen, daha yüksek, daha öngörülebilir kalite ve maliyetlerle üretim yapmamızı sağladığı için tasarımlarımızda hata payını en aza indirmemize yardımcı olmaktadır.

ANSYS yapısal analiz yazılımı, karmaşık yapısal ve mühendislik sorunlarını çözmemize ve daha iyi, daha hızlı tasarım kararları almamıza yardımcı olur. Analiz simülasyonları sayesinde seri üretim öncesi tasarım doğrulaması yapılıyor. Tasarımın ardından ürün gerekli yerlerde 3D yazıcı ile ölçeklendirilir ve gerekli kontroller sağlanır.

ANYCASTING simülasyon yazılımı, döküm kusurları riskini hesaplamamıza ve ortadan kaldırmamıza destek olur.