Sertifikalar

Lloyd's Register

Lloyd's Register Group, deniz kara ve havadaki varlık ve sistemlerin güvenliğini artırmak ve denetlemek üzere çalışan bir kuruluştur. Edward Lloyd tarafında 17. yüzyılda Londra'da kurulmuştur.

Dökümhane Onayları

- Bakır Alaşım Dökümü

- Copperrange


Bakır alaşım dökümü için LR onayı
DNV GL

Iron Castings - DNV GL rules for classfication - Ships
Steel Castings - DNV GL rules for classfication - Ships
BV

Bureau Veritas, 1828 yılında gerçeği aramak, korkusuz ve tarafsızca dile getirmek üzere kuruldu. Bureau Veritas Grubu, standartlara uygunluk, kalite, sağlık, güvenlik, çevre ve sosyal sorumluğa dönük düzenlemeleri ile uzmanlığı kabul edilmiş bir kuruluştur. 

Tip Onayları

 - Buhar Vana Tip Onayları

 - Ani Kapama Vanası Tip Onayları

 - Shipside Vana Tip Onayları

 - Otomatik geri dönüşsüz Vana Tip Onayları

BV Mod II Şema Kabulü


BV Mode II Scheme B1BV Page 2
BV Mode II Scheme B1BV Page 3
Class NK

ClassNK veya NK olarak tanınan Nippon Kaiji Kyokai, bir gemi sınıflandırma kuruluşudur. Kuruluş, giderek artan  gemi ile ilgili faaliyetler ve hizmetler alanındaki aktif çalışmalarıyla  denizde can, mal ve çevre koruma geliştirilmesine katkı amaçlı çalışmalar yürütmektedir.

Döküm Onayları

- Karbon çelik dökümü

- Paslanmaz çelik dökümü

- Pik demir dökümü

- Sfero demir dökümü


Approval Of Manufacturing Process
RINA

RINA S.P.A., 1862 yılında Genova'da kurulan Registro Italianı Navale'nin operasyonel firmasıdır. Kuruluş yılı dolayısıyla dünyanın en köklü sınıflandırma kuruluşlarından biridir. RİNA S. P. A. ve iştiraki olan şirketler, özellikle gemi sınıflandırma, belgelendirme ve gelişmiş hizmetler alanlarında faaliyet göstermektedir.

Döküm Onayları

- Bakır alaşım dökümü


Bakır alaşım dökümü için RINA onayı
Tüv Nord

TÜV NORD GRUBU, 70'den fazla ülkede ulusal ve uluslararası müşterilerine hizmet vermektedir. Uzman firma, Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika'da, dünya çapında talep görmektedir.

TüvNORD, kendi şirketleri ve temsilcilikleri tarafından tüm dünyanın gelecek pazarlarında temsil edilmektedir. TüvNORD'un geniş hizmet ağı, TüvNord'un bağlı ortaklıkları aracılığıyla ulusal ve uluslararası müşteriler için erişilebilir olmaktadır.

TüvNORD hizmetlerinin kalitesi, şirketlerin daha güvenli ve yerel ve uluslararası standartlara uygun olarak daha verimli bir şekilde gelişmelerine ve üretmelerine olanak vermektedir.


TUV NORD PED 97/23/EC
TUV NORD AD 2000-Merkblatt W0
Türk Loydu

Türk Loydu ilk olarak 1962 yılında kuruldu ve 1966 yılında kar amacı gütmeyen bir organizasyon haline geldi. 1986 yılında yapılan tüzük değişiklikleri ile vakıf, bugünkü haline ulaştı.

Döküm Onayları

- Çelik dökümü

- Paslanmaz çelik dökümü

- Bakır alaşım dökümü

- Demir dökümü


Türk Loydu İmalatçı Firma Onay Sertifikası